Girne’den yeni bir şehir yükseliyor

Girne’den yeni bir şehir yükseliyor

İnşaat sektörünün öncü isimlerden AKACAN Group, birçok alanda yürüttüğü faaliyetlerle marka olan Altınbaş Holding ve yarım asırlık geçmişe sahip HASIRCILAR A.Ş.’nin yüzde yüz öze sermayeye kurdukları FEO, Girne’de alışılmışın dışında bir yaşam alanı yaratmak için kolları sıvadı.

“İlklerin merkezinde zerafet dolu bir yaşam” sloganıyla yaratılan FEO Elegance, bir site olmaktan çok öte, yeşili, kültürü, modayı, sanatı, sosyal yaşamı, özel mimarisiyle, özgün bir hayat arayanlara hitap ediyor.

348 konuttan oluşan FEO Elegance’ın Mimarı Mustafa Derat, FEO Elegance’ı Kıbrıs Postası’na anlattı.

Uluslarası platformda KKTC ve Türkiye’yi temsil eden bir misyon üstlenen AKACAN Group , hem KKTC hem de Türkiye’de farklı alanlarda gösterdiği başarılı girişimlerle marka olan Altınbaş Holding ve AVM sistemini Türkiye’ye taşıyan, projeleri ile isimini dünya çapında duyuran HASIRCILAR A.Ş’nin yüzde yüz öz sermayeyle kurdukları FEO, Girne’yi FEO Elegance ile tanıştırmaya hazırlanıyor.

İlklerin buluştuğu yaşam alanı

Özel tasarlanmış mimariye sahip 2 Comfort, 2’de Fashion Blok’tan oluşan 348 konutu içeren FEO Elegance Projesi’nin Mimarı Mustafa Derat, güneşten, maviden, Girne’yi bütünleyen tarihten ilham alarak tasarlanan ve ilkleri barındıran yaşam merkezini yaratırken, Girne’nin eşssiz doğasına, dağ ve deniz manzarasına uyumlu olmasına özen gösterdiğini belirtti.

“Akdeniz’in dağları üzerinde seyrettiğim manzara ile sahillerde çakıl taşlarını okşayan dalgaların canlılığı ilham kaynağım olmuştur” diyen Mimar Derat, FEO Elegance’ın konumu ve vizyonuyla Akdeniz’in şıklığını, tasarımına yansıtma imkanı bulduğunun altını çizdi.

Tepeden tırnağa yerel

Mimar Mustafa Derat, FEO’nun ortaklarından Bulut Akacan’ın da Kıbrıs’a sevdalı bir iş insanı olmasının etkisiyle, FEO Elegance Projesi’nin oluşumunda tümüyle Kıbrıslı Türkler’in emeği olduğunu belirtti.

Proje’nin mimarından inşaat mühendisine, makine mühendisinden elektrik elektronik mühendisine kadar tüm mühendislik birimlerinin ortaya koyduğu tasarımların ve projelerin Kıbrıslı Türk müimar ve mühendisler tarafından yaratıldığını vurgulayan Derat, FEO Elegance’da kullanılacak tüm materyal ve malzemenin de tamamen adadaki en iyi ürünlerden sağlanacağını kaydetti.

İlk kez yatırım kaynakları hazır

Mimar Derat, Girne’de ve ülkede bir ilk olacak projede kendisini heyecanlandıran konulardan birinin de ilk kez bir projenin yatırım kaynaklarının hazır olması olduğunun altını çizerek, projenin Şehir Planlama Dairesi’yle yapılan istişareler doğrultusunda eksiksiz olarak tamamlandığını da vurguladı.

Ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor

Muhteşem mimarisinin yanında toplam alanın sadece yüzde 35’inin bloklardan oluştuğunu, yüzde 65’inin ise yeşillikler içinde yüzme havuzları, tenis kortu, voleybol sahası, çocuk parkı ve yürüyüş yollarının yer alacağını belirten Mimar Derat, “FEO Elegance’ın ayrıcalığıyla insanlar yaşam alanlarında yeşille buluşacak, sosyal aktivitelerle dolu bir yaşama ulaşacak” dedi.

Kapalı yüzme havuzu ve spa bölümünün yanı sıra bodrum katlarında da her daireye kapalı otopark sunulduğunu ifade eden Mimar Derat, şöyle konuştu:

“Konutların yüzde 85’inin dağ ve deniz manzarası var. Tüm rüzgar yönleri düşünüldü. Konfor maksimum düzeyde tasarlandı. Her çıkış yönüne 2’şer adet asansör düşünüldü. Comfort bloklarda her 2 katta bir kat bahçeleri yer alacak. Fashion blokların ortasında 7-8 meterelik ağaçların yükseleceği bir yeşil alan yer alacak, ortak alanların elektrik tüketimi tamamen güneş enerjisiyle sağlanacak, merkezi juenaratörler, merkezi çöp toıplama alanları olacak. Çöpler, bodrumlarda muhafaza edilecek, görünürde çöp olmayacak. Tüm dairelerin her alanı geniş cam pencerelerden oluşacak. Şıklığı, konforu ve güvenli yaşamı bir arada sunan bu projede yer almaktan gurur duyuyorum.”

Sunduklarıyla yaşamı değiştiriyor

Feo Elegance yarattığı olanaklar ve sunduğu konforlu yaşam ile, hayat standardını yükseltmeyi de hedefliyor.

Beyaz Eldiven servisi ile ayrıcalıklı yaşam, teknik servis ile sürekli hizmet, 7/24 güvenlik ile korunaklı bir yaşam, kapalı otopark konforu sunan FEO Elegance, içme suyu arıtma tesisi, enerji ve kaynak yönetimi, atık yönetimi, a enerji ürünler ve ısı yalıtım sistemi ile alt yapısında da iddialı.

Seçenek çok

Mimar Derat, Comfort ve Fashion bloklardan oluşan FEO Elegance’ta daireler konusunda da farklı seçenekler sunulduğunun altını çizerek, dairelerin 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks ve 4+1 olarak tasarlandığını anlattı.

Related posts

Leave a Reply