Bulut Akacan Hakkında

Bulut Akacan 1983 yılı Bostancı Güzelyurt doğumlu olup, 2000 yılında Türk Maarif Kolejinden , 2003 yılında ise Amerika’nın Missouri eyaletinde bulunan Kansas City of Missouri Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

Bulut Akacan Girne Halk evi Kulübü Başkanlığı ve Yalova Spor Kulübü Fahri Başkanlığı yapmıştır. Faiz Mağdurları Komitesi Başkanlığını yapan Bulut Akacan, Faiz Yapılandırma Yasası’nın mimarı olup, bu yasanın çıkması için dönemin meclis ve hükümet mekanizmalarının harekete geçirilmesinde öncülük etmiştir.

Bulut Akacan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, dünya devletleri arasında güçlü, saygın, güvenilir, geleceği parlak bir durum getirmek için tüm gücü ve vizyonu ile çalışmaktadır. Genel örf, adet ve değerlere ters düşmeden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Demokrasisini Avrupa Birliği kalite ve kriterlerine taşımak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Cumhuriyet Anayasası ile ulu önder Atatürk’ün ilke ve devrimlerini takip ederek bireyler arasında ayrıcalıksız bir toplum yaratmak için çaba sarf etmektedir. Bulut Akacan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gururu olarak gösterilmektedir.