AKACAN HOLDİNG; eğitim, finans, enerji, inşaat, tekstil, beyaz eşyadan mobilya, teknoloji, araç kiralama, iyi yaşam & sağlık ve ithalat & ihracata kadar uzanan geniş sektörlerde hizmet veren bir topluluk olmakla birlikte, Kıbrıs’ın en güvenilir ve kurumsal yapılarından biridir.

Şirketimiz, Kuzey Kıbrıs’ın en büyük şirketlerinden biri olarak ‘’Global bir yönetim yaklaşımı ile, çalışanlarına ve müşterilerine en iyi hizmeti, uluslararası standartlarda sunmak’’ için çalışmalarını sürdürmektedir. Bugün, uzman ve yetkin 1000’i aşkın kişiden oluşan nitelikli insan gücüyle sektördeki en yüksek istihdamı yaratmaktadır ve aynı zamanda bulunduğu sektörlerdeki en geniş pazarlama ve satış kadrosuna sahiptir.

Tarihçe

1991 yılında, Mehmet AKACAN tarafından kurulan Akacan Holding , büyük yatırımlar ve özveri sonucunda, bu günlere gelmiştir.

AKACAN SIRKETLER GRUBU; Tekstil (Perde, koltuk ve döşeme kumasları) , Beyaz Esya , Mobilya ve Narenciye sektörlerinde, ithalat ve ihracat hizmeti veren bir topluluk olmakla birlikte, 2003 yılından itibaren, Akacan Ailesi’nin girişimci ismi, Bulut AKACAN’ın inşaat sektöründeki büyük atılımlarıyla birlikte adından sıkça söz ettirmiştir. Bu büyük yatirim ve girişimlerle birlikte AKACAN ŞİRKETLER GRUBU’na; Bomonti LTD ve Rising Clouds LTD. ŞİRKETLERİ ve BULUT AKACAN EMLAK ALIM SATIM LTD. ŞİRKETİ katılmıştır.

Şirketimiz, Dünyaca tanınmıs FAB GROUP, BASS GLOBAL GAYRIMENKUL A.Ş. VE ALTINBAŞ HOLDING İLE ŞİŞLİ TRUMP TOWER ve Dünya Ticaret Merkezinde, ortaklıklarıyla da yeni projelere imzalar atmaktadır. Kurucumuz Mehmet Akacan’in Onursal Baskanlığını sürdürmekte olduğu, “Akacan Toplam Kalite Politakası” İcra Kurulu Başkanımız, Bulut AKACAN ‘ın girişimleriyle her geçen gün ivme kazanmaktadır.

Şirketimiz , Kuzey Kıbrıs’ın en büyük şirketlerinden biri olarak ” Global bir yönetim yaklaşımı ile, çalışanlarına ve müşterilerine en iyi hizmeti, uluslararası standartlarda sunmak” için çalışmalarını sürdürmektedir.

VİZYONUMUZ
Yenilikçi bir yaklaşımla ürün, hizmet ve çözümler yaratarak, sürdürülebilir karlılığı yakalamış bir dünya şirketi olmak.
GÜVENİRLİK
Çalışanlarımız, müşterilerimiz, iş ortaklarımızla ilişkilerimiz seffaf, uzun süreli, yapıcı ve dürüstlük esasına dayalı yürütür, onlara güvenir ve onlardan da bizlere güvenmelerini bekleriz.
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Sunduğumuz hizmet ve çözümler, müşterilerimizin verimliliğini arttırarak, hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını ve büyümelerini amaçlar. Müşteri odaklı çalışır, gereksinimlerine göre kendimizi geliştiririz.
BAŞARMA AZMİ
Tüm faaliyet alanlarımızda standardı belirleyen ve en iyi olmayı amaçlar, daima kendimizden ve rakiplerimizden daha iyiyi yaparak fark yaratmayı hedefleriz.
YENİLİKÇİLİK
Sürekli kendimizle yarişarak, yenilikçiliğin gücüne inanırız. Devamlı öğrenerek kendimizi geliştirir ve hız kazanırız.
GİRİŞİMCİLİK
Sürekli olarak en yükseği hedefleyerek, yeni fikirler ve iş alanları üretiriz.
SAYGILI OLMA
Evrensel değerlere (çevre, doğa, insan, gelecek) saygılı bir gruptur.
SORUMLULUK
Grup şirketlerinin yanı sıra, sosyal paydaşları olarak kabul ettiği iş ortakları, çalışanları ve müşterılerını geliştirme sorumluluğuna sahip bir kurumdur.
SÜREKLİ GELİŞİM
Her alanda gelişimi, değişimi ve yaratıcı fikirleri destekler. Geleceği düşünerek öngörülü hareket eder, yeni fikirlere açıktır. Bu doğrultuda, mükemmele ancak sürekli gelişme ile erişilebileceği ilkesini benimser. Bu ilkeden hareketle, gerek çalışanlarını gerekse uyguladığı yöntem ve teknolojileri geliştirmek için sürekli çaba gösterir.